Tõstamaa Meierei (kunagise nimega Tõstamaa Võitööstus) ajalugu ulatub aastasse 1924.  Kuni 1998. aastani tegutsetigi tublilt piimatoodete tootjana. Kõrvalmajas, kus praegu asuvad suvituskorterid, paiknesid remonditöökoda, tootmistsehhi diisliruum ja meierei tähtsamate töötajate korterid. Alates 1998. aastast seisis meierei pea kaskümmend aastat hüljatuna. Tõsi, mitmel korral on erinevate ideede ja projektidega üritatud hoonele elu sisse puhuda.
 
Meierei ja selle ümbrus hakkas tasapisi muutuma aastal 2015, kui uued omanikud  kõrvalmaja oma suvekoduks korrastama asusid. Hoonete olukord oli nukker. Mõlemad majad täiesti elamiskõlbmatud, võsastunud park täis ohtlikke puid, hoovi peal laiutasid tööstusjäätmed. Rahulikult tegutsedes hakkasid majad ja ümbrus ilmet võtma. 
Praeguseks on täielikult renoveeritud suvemaja ning 2021. suveks ka peamaja ülemine korrus ning hooviala. Samuti on korrastatud park, kus suvel veedavad aega lambad. 

Fotogalerii annab pisut aimu meierei väärikast ajaloost ja sellest, kuidas Tõstamaa südames asuv aastakümneid tühjana seisnud tondiloss uue hingamise sai. 

Pikemalt oleme oma tegemistest kirjutanud ka  Visit Pärnu blogis:

NB! Ootame fotosid, lugusid ja mälestusi meiereist. Võta meiega julgelt ühendust e-postiga või Facebooki Messangeri kaudu!