Tõstamaa Meierei (kunagise nimega Tõstamaa Võitööstus) ajalugu ulatub aastasse 1924.  Kuni 1998. aastani tegutsetigi tublilt piimatoodete tootjana. Kõrvalmajas, kus praegu asuvad suvituskorterid, paiknesid remonditöökoda, tootmistsehhi diisliruum ja meierei tähtsamate töötajate korterid. Alates 1998. aastast seisis meierei pea kaskümmend aastat hüljatuna. Tõsi, mitmel korral on erinevate ideede ja projektidega üritatud hoonele elu sisse puhuda.

 
Meierei ja selle ümbrus hakkas tasapisi muutuma aastal 2015, kui kõrvalmaja oma suvekoduks korrastama asusime. Hoonete olukord oli nukker. Mõlemad majad täiesti elamiskõlbmatud, võsastunud park täis ohtlikke puid, hoovi peal laiutasid tööstusjäätmed. Rahulikult tegutsedes hakkasid majad ja ümbrus ilmet võtma. 
2017-aastal jõudis lõpule suvemaja ja aia korrastamine ning 2021. suvel avati meierei peahoones pidulikult esimesed hotellitoad ja basseiniterrass. Samuti on korrastatud park, kus suvel veedavad aega lambad. Teha on aga veel ja veel...

Fotogalerii annab pisut aimu meierei ajaloost ja sellest, kuidas Tõstamaa südames asuv aastakümneid tühjana seisnud tondiloss uue hingamise sai. 

Pikemalt oleme oma tegemistest kirjutanud ka  Visit Pärnu blogis:

NB! Ootame fotosid, lugusid ja mälestusi meiereist. Võta meiega julgelt ühendust e-postiga või Facebooki Messangeri kaudu!